Tarlós nem kap annyi uniós pénzt a 3-as metróra, amennyit kért?
És azt is csak akkor, ha az önerő biztosan megvan.
És azt is csak akkor, ha az önerő biztosan megvan.
Több mint 4 milliárd forinttal pótolja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kieső bevételeit a kormány. Erre azért van szükség, mert tavaly el kellett törölni a kiskereskedelemre kivetett sávos élelmiszerlánc-felügyeleti díjat.
Újabb, potenciálisan veszélyes választóvonalat húzhat a munkaadók és a diplomaták képviselői szerint az EU nyugati és keleti tagországai közé az Európai Bizottság (EB) keddi javaslata, amely a helyi munkavállalókra vonatkozó javadalmazási szabályokat alkalmazná teljes körűen a másik tagállamba kiküldött munkavállalókra is – közölte a Bruxinfo.
A bizottság Magyarországról szóló országjelentésében kifogásolták a szegregáció gyakorlatát, a korai iskolaelhagyást és azt, hogy kevés a diplomás.
Az Európai Bizottság a korábbiaknál lényegesen objektívebb és kedvezőbb értékelést adott a magyar gazdaság helyzetéről, pénteken kiadott reformintézkedéseit értékelő országjelentésében - értelmezi a jelentést a gazdasági tárca. Szerintük az EU is úgy látja, hogy minden nagyon szép.
Nem értik, hogyan illeszkedik az európai döntésmechanizmusba.
„Némi haladást” értünk el, a beruházások visszaeshetnek, fogynak az uniós források az Európai Bizottság szakértőinek Magyarországról szóló országjelentése szerint. Az anyag leginkább a magyar közmunkaprogramot és a továbbra sem csökkenő korrupciós kockázatokat bírálja.
Brüsszel kényszerítheti ki a titkosítás tilalmát.
A külföldi hipereket vette célba elsősorban egy, a boltzárral karöltve elfogadott törvény, küszöbön áll az EU kötelezettségszegési eljárása.
Ezután is fizethet az utalványunkkal – üzeni a kormány.
A SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány miatt indult uniós kötelezettségszegési ügyben február 23-án lesz az ítélethirdetés az Európai Unió Bíróságán a bizottság és a magyar kormány perében.
A magyar gazdaság lanyhuló növekedése a régióban csak arra lesz elég, hogy a menet hátsó felén baktassunk a versenytársaink után.
Enyhén visszavett a magyar növekedési előrejelzéséből az Európai Bizottság, de összességében pozitív képet fest a magyar gazdaságról.
Az Európai Bizottság gyanúja szerint a Gazprom vétett a szabad verseny ellen Közép- és Kelet-Európában, például Magyarországon.
Visszaszorítaná az Európai Bizottság azt, hogy a területén működő vállalatok elcsalják az adót. A kötelezően előírandó intézkedések mellett arra is tettek javaslatot, hogy a tagállamok cseréljenek adóügyi információt az unió területén működő multinacionális vállalatokról.
Az európai nukleáris energetikai lobbiszervezet hónapokkal ezelőtt állt elő azzal Európának száz új atomerőműre van szüksége. Ebbe gondolatmenetbe most besimíthatóvá vált a paksi erőműépítés is.
Az Európai Bizottság informálisan megkereste a kormányt, mondják el, mi alapján döntenek idehaza arról, hogy egyes áruházak megépülhetnek, mások meg nem – értesült a Nol. Hiába ért véget a plázastop, az engedélyezési gyakorlat átláthatatlan és diszkriminatívnak tűnik, emiatt újabb kötelezettségszegési eljárásnak nézhet elébe Magyarország.
A Magyar Hirlap értesülései szerint az Igazságügyi Minisztérium válaszolt arra a brüsszeli levélre, melyben négy kérdés - a magyarországi gyakorlattal szembeni kifogás - szerepelt.
Lázár János korábbi állításaival szemben az Európai Unió kifejezetten a lakossági épületek energiahatékonyságának növelésére biztosítana forrásokat, ami az eredeti szándék szerint ötvenezer lakás modernizálását tenné lehetővé. A kormány azonban közintézmények felújítására fordítaná a keretet, ráadásul azt mondták, hogy a lakossági felhasználást külön kérvényezni kellene Brüsszelnél, de ez nem volt így Brüsszel szerint.